Emmaboda Kommun

KONTAKTA OSS

Växel

0471-24 90 00

Reception/museibutik

0471-24 93 60

E-post

info@theglassfactory.se


Tf Museichefer

Jan Dzedins, verksamhetschef för kultur

Telefon 0471-24 92 24
jan.dzedins@emmaboda.se

Erica Månsson, Nilsson Månsson AB

Telefon 076-788 27 01
erica@nilsson-mansson.se

Catrine Hedsved, Reception och bokningar

Telefon 0471-24 93 60
catrine.hedsved@emmaboda.se

 Anders Wennerhag, Hot shop manager

Telefon 0471-24 93 62
anders.wennerhag@emmaboda.se

Mikael Jacobsson, Glasblåsare

Telefon 0471-24 93 61
mikael.jacobsson@emmaboda.se

Peter Kuchinke, Maestro Vetrario

Telefon 0471-24 93 58
peter.kuchinke@emmaboda.se

Malin Glännestrand, Utställningsdesigner, tekniker

Telefon 0471-24 93 64
malin.glannestrand@emmaboda.se

Andreas Flink, Utställningstekniker

Telefon 0471-24 93 63
andreas.flink@emmaboda.se

Dagmar Schützendorff Klaja, Dokumentation, samlingar

Telefon 0471-24 92 32
dagmar.klaja@emmaboda.se

Rigmor Nilsson, Reception, butik

Telefon 0471-24 93 59
rigmor.nilsson@emmaboda.se

 

Senast uppdaterad: 28 november 2019